MÖBLER / Bord / Hyllor/soffbord 9344576
*
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:10:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 07:59:10
1
100 kr
11/1 06:56:07
2
Vinnande bud
12/1 19:22:03
3
200 kr
12/1 19:22:03
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
8143 Lampbord
ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:41
-
8146 Lampbord
Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:08
-
8179 Lampbord
Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8306 Matbord
med utdragsskivor, teak, 1950-tal. Bredd: 70+ 2x26..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25
-
8354 Mössbord
1800-tal, bemålat. Bredd: 90 cm, djup: 60 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:28
-
8141 Nattygsbord
ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
*
Hyllor/soffbord
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 07:59:10 | 1 | 100 kr |
| 11/1 06:56:07 | 2 | Vinnande bud |
| 12/1 19:22:03 | 3 | 200 kr |
| 12/1 19:22:03 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
8143 Lampbord
ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:41 -
8146 Lampbord
Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:08 -
8179 Lampbord
Kakel, Gustaviansk stil. Bredd: 36 cm, djup: 36 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:52
-
8306 Matbord
med utdragsskivor, teak, 1950-tal. Bredd: 70+ 2x26..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25 -
8354 Mössbord
1800-tal, bemålat. Bredd: 90 cm, djup: 60 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:28 -
8141 Nattygsbord
ett par, rotting och glas. Bredd: 47 cm, djup: 37 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26



